Różnice między radcą prawnym a adwokatem w Polsce. Praktyczny przewodnik

Zawody adwokata i radcy prawnego w Polsce są dwoma głównymi ścieżkami kariery w systemie prawnym, oferującymi profesjonalne usługi prawne. Obydwa te zawody wymagają odpowiedniego wykształcenia oraz zdania egzaminów państwowych, a ich role w strukturze prawnej są kluczowe dla funkcjonowania systemu sprawiedliwości. Zarówno adwokaci jak i radcy prawni muszą ukończyć studia prawnicze na poziomie magisterskim. Następnie jednym ze sposobów, żeby zostać adwokatem bądź radcą prawnym jest odbycie odpowiednio aplikacji adwokackiej lub radcowskiej, które trwają po 3 lata. Po zakończeniu aplikacji i...

Czytaj więcej

Zagrożenie nakazaniem zapłaty za utrudnianie kontaktów w dobie koronawirusa

Jeżeli jeden z rodziców nie realizuje prawidłowo ustalonych sądownie kontaktów poprzez utrudnianie kontaktów z dzieckiem, można wówczas wystąpić na drogę sądową z wnioskiem o zagrożenie nakazaniem zapłaty określonej sumy pieniężnej za każde naruszenie postanowienia w zakresie kontaktów rodzica z dzieckiem

Czytaj więcej

Alimenty a koronawirus? Czy Covid-19 burzy stabilizację w zakresie alimentów?

Epidemia wirusa spowodowała ogólnopolskie załamanie się gospodarki. To zarzutowało także na instytucję rodziny. Ma to odzwierciedlenie w zakresie spraw finansowych, a więc także świadczeń na dzieci. https://kancelariahilarowicz.pl/blog/alimentacja-w-polsce

Czytaj więcej

Czy następną epidemią będą sprawy rozwodowe? Rozwód w dobie koronawirusa

Zamknięcie w domach przez ponad dwa miesiące bardzo negatywnie w wielu przypadkach zadziałało na relacje małżeńskie i rodzinne.

Czytaj więcej

Tarcza antykryzysowa? Na co uważać i jakie negatywne aspekty może nieść za sobą ta opcja?

Nie ukrywamy, że im dłużej rozkładamy tarczę na czynniki pierwsze, tym więcej mamy obaw... Wieloma dzielimy się dziś w niniejszym artykule!

Czytaj więcej

Okres kwarantanny a przemoc domowa

Izolacja, ograniczony kontakt z innymi, brak możliwości zwrócenia się o pomoc a do tego niekończąca się przemoc ze strony bądź co bądź najbliższej osoby. W okresie pandemii przemoc domowa przybiera na sile i staje się jeszcze groźniejsza niż dotychczas.

Czytaj więcej

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy w dobie kryzysu?

Wiele osób zastanawia się teraz na jakie ulgi i na jaki pakiet pomocowy mogą liczyć właściciele firm i przedsiębiorcy. Dzisiaj piszemy nieco o tym jakie są plany rządu w tym zakresie.

Czytaj więcej

Sytuacja prawna zobowiązań wynikających z umów w dobie koronawirusa

Co jeśli ze względu na aktualnie trwającą epidemię koronawirusa firma nie jest w stanie wywiązać się z podpisanych umów? Więcej o tym w dzisiejszej publikacji!

Czytaj więcej

Nowość! Kredyty frankowe

3 października 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok korzystny dla osób posiadających zadłużenie we frankach. Co najważniejsze owe orzeczenie daje możliwość do wytoczenia powództwa o nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych. Jest również szansą na unieważnienie umów bądź ich przewalutowanie na złotówki. W związku z powyższym wyrokiem TSUE istnieje możliwość działań w zakresie odzyskania należności. W procesie sądowym walczymy o zwrot nadpłat z tytułu stosowania niedozwolonych klauzul przez banki, a także doprowadzamy do przewalutowania kredytu na złotówki, bądź też do unieważnienia umowy - zawsze w indywidualny sposób podchodząc do klienta, analizując jego sytuację i proponując jak najlepsze rozwiązanie.

Czytaj więcej

Subskrybuj RSS - aktualności